بلاگ

درباره برند چیبو

درباره برند چیبو

فهرست مطالب

معرفی برند چیبو

چیبو یکی از بزرگترین شرکت های کالاهای مصرفی و خرده فروشی آلمان است. در طی سالها دامنه فعالیت خود را گسترش داده و تنوع و کیفیت را با محصولات قوی خود تضمین می کند. منشأ نام Tchibo از کلمه tchiling (نام محل) و bohne به معنای دانه است. چی بو در ابتدا یک شرکت سفارش غیر حضوری قهوه بوده است. سپس به یک شرکت بین المللی تبدیل شد که در بخش های مختلف تجاری فعالیت می کند.

معرفی برند چیبو

شعار

شعار چیبو در آلمان هر هفته یک دنیای جدید است. طیف وسیعی از محصولات غیر قهوه که هر هفته تغییر می کنند و دنیای جدیدی را در چیبو به وجود می آورند. چیبو در اروپای شرقی و مرکزی دارای شعب متعددی است و یکی از شرکت های تجارت الکترونیک پیشرو در اروپا می باشد.

تاریخچه تاسیس

 • قهوه

چی بو یک کسب و کار خانوادگی است که توسط مکس هرز تاجر آموزش دیده هامبورگ و شریک تجاری او کارل چیلینگ در سال 1949 تاسیس شد. ایده اصلی آن ها فروش قهوه رِسِت شده (برشته) و ارسال با پست بوده است. در طی سال ها این ایده حمایت شده و گسترش یافت.

تاریخچه تاسیس چیبو

 • مجله

در سال 1952 مجله ماهانه (TCM) Tchibo با جدیدترین نکات مد، داستان های سرگرم کننده، دستورالعمل هایی برای بودجه محدود، الگوهای خیاطی هوشمند و طالع بینی منتشر می شود. مجله ای که سال ها در نوع خود بی نظیر به حساب می آمد و با استقبال پرشور مردم روبرو شد.

مجله چیبو

 • قهوه گلد موکا

در سال 1954 چیبو به تولید قهوه گلد موکا پرداخت که به سرعت تبدیل به پرمصرف ترین قهوه آلمان شد. تعبیر جالبی که مکس هرز در مورد تهیه ویژه موکای طلایی دارد: “دوست چیبوی عزیز، به همین راحتی می توان یک مخلوط غنی و خوشمزه را بارها و بارها به این روش و فقط به این ترتیب ایجاد و هر روز آن را تکرار کرد.”

قهوه چی بو

 • اولین شعبه چیبو

در سال 1955 اولین شعبه چی بو در هامبورگ به همراه کافه، درهای خود را به روی مشتریان باز می کند که این امکان را به مشتریان می دهد تا قبل از خرید قهوه یک فنجان از آن را بچشند.

شعبه چیبو

تقریبا هر هفته یک شعبه جدید در آلمان باز می شود. در سال 1956، 77 شعبه از چیبو در آلمان وجود دارد. مکس هرز به همراه همسرش اینگبورگ به سراسر آلمان سفر می کنند تا مکان مناسبی را برای تاسیس شعبه جدید پیدا کنند. در نتیجه تا سال 1965 بیش از 400 شعبه در آلمان در حال فروش محصولات چیبو هستند.

 • تبلیغات

آقای ویلیام فردریک پیتی بازیگر اهل آفریقای جنوبی که سابقه حضور در صحنه و سینمای بریتانیا را دارد در سال 1961 اولین حضور تلویزیونی خود را برای چیبو داشت . یکی از طولانی ترین همکاری ها با یک شخصیت تبلیغاتی آغاز می شود. آقای پیتی به عنوان کارشناس قهوه تقلبی به کشورهای تولیدکننده قهوه سفر و گیاهان قهوه را بررسی می کند. به شعبات چیبو رفته و به مشتریان مشاوره می دهد. وی تا اوایل دهه 1980 در خدمت چیبو است.

تبلیغ برند چیبو

 • نانوایی و شیرینی فروشی

در سال 1963 چیبو مغازه های جدیدی را در باب نانوایی و شیرینی فروشی باز میکند به طوری که در سال 1971 تقریباً 2900 مغازه وجود داشت.

در سال 1965 مکس هرز بنیان گذار چیبو می میرد و پسران او گونتر و مایکل اداره چیبو را بر عهده می گیرند. هفت سال بعد یعنی در سال 1972 اولین سرویس قهوه چیبو تاسیس می شود.

 • محصولات غیر غذایی

در سال 1973 اولین محصولات غیر غذایی بدون قهوه در فروشگاه های چیبو به فروش می رسد. پرفروش ترین های این کالاها میز و تخته صبحانه هستند.

در سال 1975 نانوایی های سیار چیبو به عرضه ی نان و شیرینی در مناطق روستایی پرداختند. دو سال بعد نخستین کارخانه برشته سازی قهوه در برلین راه اندازی شد.

در سال 1984 دستگاه اسپرسوساز خود به نام پیکو را به بازار معرفی می کند که با استقبال بی نظیری مواجه میشود به طوری که در همان سال اول 200000 عدد از آن فروخته می شود. همین سال، feine milde در صدر پرفروش ترین قهوه های برشته چیبو قرار می گیرد.

در سال 1985 لوگوی چیبو با الهام از دانه قهوه برشته شده به عنوان نمادی جذاب و به یاد ماندنی از کیفیت بالای Tchibo طراحی و به بازار عرضه می شود.

سال 1986 مغازه های چیبو انواع قهوه ای خاص و تنقلات را به فروش می رساند.

مغازه های چیبو

قهوه های خاص از کشورهای منتخب تولیدکننده قهوه در سال 1987 در چیبو ارائه شده است که هر کدام طعم به خصوص خود را دارد.

برند چیبو در خارج از آلمان

چیبو در سال 1990 محصولات خود را در آلمان شرقی که به تازگی دوباره باهم متحد شده اند در مغازه ها، سوپرمارکت ها و نانوایی ها در دسترس مشتری ها قرار می دهد.

گسترش مغازه ها و فروشگاه های چیبو در اروپای مرکزی و شرقی در سال 1991 آغاز می شود. دفاتر در مجارستان و اسلواکی افتتاح می شود همچنین اولین سایت در شهر پراگ جمهوری چک تاسیس می شود. در همین زمان اولین سرویس قهوه چیبو در بریتانیا وارد بازار می شود.

در سال های 1992-1993 چیبو در لهستان راه اندازی شده و به بازار مجارستان راه پیدا می کند. همچنین شعبه اسلواکی در براتیسلاو تاسیس می شود که این سایت بعدها به پراگ منتقل شد.

در سال 1994 سرویس قهوه چیبو به یک شرکت جداگانه تبدیل می شود که تامین مشتری های B2B (Business To Business) و همچین نیازمندی های هتل و پذیرایی با آن است.

تولید محصولات جدید غیر قهوه همچنان ادامه دارد. باز شدن مغازه در سن پطرزبورگ روسیه و ساخته شدن کارخانه تولید قهوه در لهستان در همین سال اتفاق می افتد. شعبه دوم روسیه این بار در مسکو در سال 1995 تاسیس شد.

شرکت Tchibo Direct GmbH که یک شرکت خرده فروشی است در سال 1996 تاسیس می شود که زین پس محصولات غیر غذایی و قهوه از طریق کاتالوگ سفارش داده و با ارسال پستی ارائه می شود.

در سال 1997 Tchibo Holding AG گروه شرکت های Eduscho را در اختیار می گیرد. همچنین وارد تجارت گردشگری می شود. در سال 2007 بیش از 225000 مسافر سفر خود را به وسیله چیبو رزرو کرده اند. در همین زمان می توان برای سفارش کالای مدنظر خود به صورت آنلاین اقدام کرد زیرا برای اولین بار از اینترنت به عنوان کانال توزیع استفاده می شود.

قهوه Eduscho در اسلواکی فروش خود را در سال 1998 آغاز می کند.

در سال 1999 قهوه گالا در لهستان به عنوان برند دوم معرفی می شود.

گسترش برند چیبو

چیبو در سال 2000 هم به گسترش کمپانی خود اقدام نمود به این ترتیب که اولین فروشگاه خود را در لندن افتتاح کرد. با ورود به بازار رومانی، مشارکت تجاری خود در شرق اروپا را افزایش می دهد. در اتریش هم سفارش پستی و تجارت الکترونیک معرفی می شود.

سال 2001 مجموعه کاملی از چوب گلف و کارت بازی گلف را به مشتریان خود می دهد و راهی ارزان برای آغاز این ورزش توسط علاقمندان گلف به آنان ارائه می دهد. همینطور در همین سال تجارت به مشتریان آلمانی زبان خود در بازار آلمانی سوییس را راه اندازی می کند.

فروش آنلاین

سال 2002 شروع فعالیت های مالی چیبو است. 8 بیمه مختلف با همکاری کارشناسان AXA که شرکت چندملیتی بیمه است به مشتریان در فروشگاه ها به صورت آنلاین خدمات ارائه می دهند. مشتریان بریتانیایی می توانند محصولات چیبو را به صورت آنلاین خریداری کنند.

همینطور اولین زمین گلف در Country Club & Fleesensee Golf توسط چیبو افتتاح می شود. این شرکت در حال حاضر آموزش های گلف را با همکاری باشگاه ارائه می دهد.

تنوع در حوزه فعالیتی چیبو

در کریسمس همین سال برای اولین بار چیبو به عنوان بزرگترین تامین کننده جواهرات آلمان تبدیل شد. همچنین درکیف اوکراین و برای اولین بار در شهرهای لوسرن، وینترتور و بازل سوئیس فروشگاه چیبو افتتاح شد.

چیبو در سال 2003 برای دیدن ستاره لوچیانو پاواروتی خواننده تِنور بسیار مشهور اپرا بلیط های اختصاصی با قیمت ارزان تر و منحصر به فرد را به عموم مردم ارئه می دهد. بزرگترین انبار پرسرعت اروپا در سال 2003 در برمن توسط چیبو افتتاح شد. در این سال چیبو برای اولین بار با همکاری Fiat Stilo اتومبیل fiat Automobil AG TCM Edition 14.990 یورو وارد بازار کرد.

از سپتامبر سال 2003 مشتریان چیبو از طریق سایت tchibo.de گل سفارش دهند. چیبو با همکاری سرویس Blume 2000 گل های سفارشی را تحویل می دهد.

 • تلفن همراه

اولین موبایل چیبو در سال 2004 تاسیس شد و بازار تلفن همراه را متحول کرد. Tchibo Mobile با اپراتور 02 آلمان در زمینه موبایل ارزان قیمت و مقرون به صرفه سرمایه گذاری مشترک داشتند.

موبایل برند چیبو

 • قهوه ساز جدید

سال 2005 دستگاه cafessimo راه اندازی شد، اولین دستگاه کپسولی که می تواند سه نوع قهوه مختلف (اسپرسو، قهوه خامه ای و قهوه) را تهیه کند.

قهوه ساز چیبو

ادامه گسترش برند چیبو

چی بو یک بستر بازاریابی با نام خدمات نوآورانه راه اندازی می کند که خدماتی چون: آموزش از راه دور، بلیط کنسرت یا صنایع دستی به مشتریان عرضه می کند. در فواصل زمانی منظم با شرایط خاص منصفانه پیشنهادات شفاف در بخش خدمات ارائه می دهد. از سال 2008 این خدمات با نام Tchibo Plus شناخته می شود.

در همین سال اولین فروشگاه چیبو در مرکز تجاری خاویار واقع در استامبول ترکیه، بزرگترین مرکز خرید اروپا افتتاح می شود. در سال 2009 فروشگاه آنلاین ترکیه راه اندازی می شود و شصتمین سالگرد حضور خود را جشن می گیرد.

رسانه های اجتماعی

سال 2011 سال ورود چی بو به دنیای رسانه های اجتماعی است. صفحه فیسبوک، حساب توییتر، یک صفحه شرکت Xing ، صفحه گوگل پلاس، یک کانال یوتیوب و یک وبلاگ که در سالهای بعد چندین بار به عنوان بهترین وبلاگ شرکتی معرفی شد.

سال 2013 سال جوایز چیبو است. دولت فدرال بخاطر فعالیت های تجاری نمونه چیبو در جهت پایداری و مسئولیت اجتماعی در امر حفظ محیط زیست از او تقدیر کرده و جایزه CSR را برای اولین بار اهدا می کند.

خدمات بین کانالی

این سال خدمات بین کانالی در چیبو راه اندازی می شود. چیبو با پیوند دادن کانال های فروش خود و دنیای خرید آنلاین و آفلاین، تجربه خرید و خدمات بی نظیری را برای مشتریان خود به فراهم می آورد. سفارش دهید، تحویل بیگیرید و مبادله کنید جیبو این کار را برای شما آسان می کند.

در همین سال همه فروشگاه های چی بو مجهز به آیپد برای فروش آنلاین در محل هستند.

چیبو در سال 2014 در جهت فعالیت های تجاری 100% پایدار خود به عنوان بزرگترین تولیدکننده پنبه ارگانیک خود رسیده است. این نتیجه ای است که سازمان Textile Exchange در گزارش بازار پنبه ارگانیک خود ارائه داد.

 • نسل جدید قهوه ساز چیبو

سال 2014 نسل جدیدی از دستگاه تمام اتوماتیک قهوه عرضه شد که به لطف فرآیند اختراع PressBrew با فشار زیاد قهوه به همراه شیر را آماده می کند. این دستگاه از طریق اپلیکیشن گوشی هوشمند کنترل می شود.

دستگاه تمام اتوماتیک قهوه ساز چیبو از سال 2017 توسط سیستم صوتی الکسا با کیفیتی برابر با یک باریستای واقعی قهوه به مشتریان چی بو ارائه می دهد. این دستگاه به سرعت در سال 2018 به پرفروش ترین محصولات چیبو تبدیل شد.

 • پادکست چیبو

در سال 2020 پادکست های چی بو با عنوان پنج فنجان قهوه ارائه می شود. پادکست برای کسانی است که به زندگی پایدار علاقه دارند و دوست دارند به شخصیت های الهام بخش گوش دهند. و البته برای دوستداران قهوه دستورالعمل های تهیه قهوه خوبی دارد.

چیبوکالا ساری

با توجه به خلا وجود برندی با این تنوع و کیفیت در کشور بر آن شدیم تا شرایطی را فراهم آوریم که هموطنان عزیزمان از محصولات این برند بهره مند شوند.

چیبو کالا فعالیت خود را از سال 1395 با افتتاح فروشگاه در شهر ساری آغاز کرد. ما همواره اهتمام بر گردآوری کالکشنی کامل و به روز از تولیدات روز دنیا و ارائه آن به شهروندان عزیز را داشتیم.

در نتیجه این مهم با استقبالی پرشور مواجه شد و تصمیم بر گسترش فعالیت ها در فضای حقیقی و مجازی را گرفتیم. سایت چیبوکالا را در سال 1397 راه اندازی کرده و تا به امروز در این عرصه مشغول به فعالیت هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *