بلاگ

لوازم چوبی

لوازم و محصولات چوبی

فهرست مطالب

نقش محصولات و لوازم چوبی در زندگی بشر

ابزار و لوازم چوبی از ابتدا در شکل گیری و رشد تمدن بشری نقش داشته است. بطوریکه آثار آن در سکونت گاه های نخستین انسان یافت شده و تا امروز هم مورد استفاده قرار می گیرد. به مرور زمان، به کمک پیشرفت علم و تکنولوژی مواد و متریال جدید با برتری در خواص مکانیکی تا حدود زیادی جایگزین چوب شد. مانند سازه های بتنی، فلزات، مواد پلاستیکی، کاپوزیت ها و … .

با این وجود چوب توانست همچنان در ضمیر ناخودآگاه بشر به عنوان نشانه ای از طبیعت، محبوب و مطلوب باقی بماند و در کاربردهای خاص بی نظیر باشد. مثلا در صنعت دکوراسیون، دستگیره ها و اشیا مختلفی که با حواس لامسه و بینایی ما ارتباط دارند چوب پیشتاز است.

به طور کلی در تایید این مطلب می توان به استفاده از انواع بافت مصنوعی چوب در تزئینات داخلی منزل، محیط کار و حتی خودرو به صورت چاپ بر روی سرامیک، کفپوش، ام دی اف، PVC و … اشاره کرد.

چیبوکالا و محصولات لوازم چوبی

با علم به این موضوع چیبوکالا قصد دارد با گسترش فعالیت خود در زمینه لوازم چوبی پاسخگوی نیاز مخاطبان خاص خود باشد و بدین منظور با ارائه محصولات استاندارد و با کیفیت تولیدکنندگان معتبر داخلی در این مسیر گام بردارد.

در این راستا بخش تولیدات چوبی چیبوکالا با برند تجاری «کاما» در سبد کالا قرار گرفت. همچنین از سایر صنایع و کارگاه های تولیدی دعوت می شود در صورت تولید کالاهای باکیفیت که قابلیت ارسال به صورت مرسوله پستی را دارند برای آگاهی از شرایط همکاری از اینجا با ما در ارتباط باشند.

گروه صنعتی کاما

گروه صنعتی کاما با حمایت بخش تولیدات لوازم چوبی چیبوکالا و بهره گیری از تجربه و پیشینه خانوادگی در حرفه نجاری پا به عرصه وجود گذاشت. ایده اصلی این صنعت تولید محصولات چوبی متناسب با فضای زندگی امروز به کمک طراحی خلاق می باشد.

این گروه با ارائه مجموعه ای هماهنگ از مبلمان منزل در تم طراحی مشخص توجه مخاطبان بسیاری را به خود جلب کرد. محصولات کاما در حال حاضر به دو بخش کلی محصولات کودک، دکوراسیون داخلی تقسیم می شود.

محصولات و لوازم چوبی کودکان

اسباب بازی های چوبی معمولا از مزرعه چوب های سخت مانند بلوط، افرا، راش و توس ساخته می شود. این چوب ها به خاطر دوام و زیبایی طبیعی شان مورد توجه تولیدکنندگان قرار دارند. لوازم و اسباب بازی چوبی جذابیت دیرینه ای داشته و اغلب با بازی سنتی همراه هستند.

اسباب بازی های چوبی به دلیل دوام و طول عمر شناخته شده اند، آنها می توانند در برابر بازی خشن مقاومت کرده و در مقابل همتایان خود کمتر مستعد شکستن هستند. بنابراین اسباب بازی های چوبی باکیفیت را می توان با کوله باری از خاطرات از نسلی به نسل بعد منتقل کرد. شما را به خواندن خواص استفاده از اسباب بازی چوبی برای کودکان دعوت می کنم تا به اهمیت این اسباب بازی ها در کمال سادگی شان بیشتر پی ببرید.

محصولات و لوازم چوبی کودکان

خواص استفاده از اسباب بازی چوبی برای کودکان

اسباب بازی های چوبی حواس کودکان را درگیر کرده و یک تجربه حسی منحصر به فرد با لمس بافت و وزن چوب برای فرد فراهم می آورد. آنها اغلب دارای طراحی مینیمالیستی بوده و جایی برای کودکان در استفاده در تخیل باقی می گذارد.

بدون عملکرد های از پیش تعریف شده یا ویژگی های الکترونیکی، کودکان تشویق می شوند تا داستان ها، شخصیت ها و سناریوهای خود را ایجاد کنند. جذابیت و سادگی همراه با رنگ های شاد کودکانه که در آن به کار می رود بازی های خلاقانه و باز را تشویق می کند.

اسباب بازی های چوبی و روش مونته سوری

روش مونته سوری توسط دکتر ماریا مونته سوری یک پزشک و مربی ایتالیایی در اوایل دهه 1990 توسعه یافت. او معتقد بود کودکان از طریق تجربیات عملی بهتر یاد می گیرند و باید به آن ها آزادی کشف داده شود. او مشاهده کرد که کودکان یک کنجکاوی طبیعی و تمایل به یادگیری دارند و وقتی محیط و مواد مناسب به آنها داده شود قادر به هدایت یادگیری خود هستند.

روش مونته سوری علاوه بر تاکید بر یادگیری و اکتشاف عملی، تاکید زیادی بر استفاده از مواد طبیعی نیز دارد. به ویژه مواد چوبی به دلیل جذابیت حسی و دوام آنها معمولا در کلاس های مونته سوری استفاده می شود. مواد چوبی اغلب برای آموزش مهارت های عملی مانند ریختن، جمع آوری و مرتب سازی استفاده می شود. آنها همچنین برای فعالیت هایی که توسعه حرکتی ظریف را ترویج می دهند استفاده می شود.

محصولات لوازم چوبی - تخته تعادلی

تخته تعادلی

رشد مهارت های شناختی کودک را در هنگام استفاده از اسباب بازی هایی مانند تخته تعادلی به وضوح مشاهده خواهید کرد. تخته تعادلی توانایی حل مسئله، هماهنگی چشم و پاها، آگاهی فضایی و مهارت های حرکتی ظریف را افزایش داده و خلاقیت و تخیل را تشویق می کند.

تخته تعادلی را در اختیار کودک خود قرار دهید آنگاه مشاهده خواهید کرد که کودک چه بازی های خلاقانه ای را با آن به وجود آورده و لذت خواهد برد. تعادل از حس های ابتدایی بشر است که اگر رشد نیابد اختلالات در روان را بوجود می آورد. حال آنکه با این محصول جذاب علاوه بر اینکه آن را به کودک آموزش داده، بلکه سبب افزایش این حس نیز می شود.

محصولات لوازم چوبی - تخته تعادلی
محصولات لوازم چوبی - میز و صندلی چوبی

میز و صندلی چوبی

مواد لوازم چوبی علاوه بر کاربردهای عملی، از نظر زیبایی نیز دلپذیر هستند و می توانند به ایجاد محیطی آرام بخش کمک کنند. آنها اغلب به دلیل زیبایی طبیعی و توانایی ارتباط کودکان با دنیای طبیعی انتخاب می شوند. میز و صندلی چوبی از جمله لوازم چوبی است که در کلاس های مونته سوری استفاده شده و دسترسی کودکان کوچک را به فعالیتی که بر روی آن انجام می دهند آسان می کند.

میز و صندلی چوبی کوچک در طرح های گوزن، خرگوش و قلبی سفید به کودکان اجازه می دهد تا به راحتی و مستقل در فعالیت های مختلف کار کنند. آن ها از چوب محکم و بادوام ساخته شده اند و ایمنی کودک را فراهم آورده تا از روی آن سر نخورده یا از روی صندلی نیفتد.

محصولات لوازم چوبی - میز و صندلی چوبی

میز و صندلی چوبی باید به گونه ای باشد تا پای کودک بر روی زمین قرار گرفته و صاف باشد. این به ارتقا وضعیت خوب کمک کرده و کودک را تشویق می کند تا بیشتر در کار خود مشغول شود. میزهای کودکانه معمولا فاقد تزئینات غیرضروری است تا کودک بر روی فعالیت خود تمرکز کرده و ذهنش به سمت دیگری منحرف نشود.

راکر اسب چوبی

اسب سواری همواره از لذتبخش ترین فعالیت هایی است که همه بدون محدودیت در سن و سال به آن علاقمندند. حال آنکه مجموعه کاما با توجه به محبوبیت آن اقدام به تولید واکر اسب چوبی کرده که جزییات آن بسیار دلنشین و جذاب است.

 

محصولات و لوازم چوبی - راکر اسب چوبی​

الاکلنگ از محبوب ترین بازی بچه ها است و آن ها می توانند از الاکلنگ راکر اسب چوبی لذت برده و در حالی که در بازی های خلاقانه شرکت می کنند داستان و ماجراجویی های خود را با آن ایجاد کنند. حرکت تکان دهنده الاکلنگ برای کودکان آرامش بخش بوده و به ترویج تعامل و هماهنگی اعضای بدن کمک می کند.

محصولات لوازم چوبی کاما

حالا که تا اینجا همراه ما بودید پیشنهاد میکنم محصولات دکوراسیون داخلی کاما را از دست ندهید. در تولیدات دکوراسیون داخلی از مواد اولیه وارداتی (درجه یک) بهره گیری می شود. دو تیم فنی با تجربه بر کلیه مراحل تولید نظارت دارند.

شاخصه برند کاما طراحی انحصاری سبدی از محصولات است تا ضمن حرکت در مسیری مستقل پاسخگوی نیازهای امروز باشد.

میز جلو مبلی و عسلی

انواع میز جلو مبلی عموما به دو صورت گرد و مستطیل عرضه می شود و طراحان لوازم چوبی بر اساس متراژ فضا و ابعاد مبلمان با ترکیبی از هر دو فضا را چیدمان می کنند. جلو مبلی گرد دارای این مزیت است که در فضای کوچک به رفت و آمد کمک کرده و برای پذیرایی مناسب است.

محصولات و لوازم چوبی - میز جلو مبلی و عسلی​

آن ها عموما در ارتفاع های متفاوت با هم ترکیب می شوند. این ترکیب در مواردی با رنگ ها و گاهی متریال گوناگون مانند سنگ، چوب، چرم و فلز دیده می شود. در مجموعه کاما برخلاف گذشته نه تنها بر متحدالشکل بودن مبلمان تاکید نمی شود بلکه عموما سعی می شود با ترکیب متعادلی از اجزای متفاوت هارمونی فضا حفظ شود.

آینه

آینه های دکوراتیو با فریم چوب طبیعی طرفداران خاص خود را دارد، هنرمندان کاما در طراحی فریم ها با استفاده از فرم های منحنی و سطوح تراش خورده جلوه متفاوتی از بافت چوب را به نمایش گذاشته اند.

این فریم ها قابلیت استفاده به عنوان آینه میز آرایش، ورودی، روشویی و سایدبرد را دارد. همچنین سایزهای متنوع گرد و منحنی به تعداد در ترکیب بندی فضای نشیمن و اتاق خواب کاربرد دارد.

آینه با قاب چوبی

با در نظر گرفتن هماهنگی در طراحی مجموعه مبلمان کاما نهایتا در چیدمان فضا به مجموعه ای یک دست و چشم نواز دست پیدا می کنیم. نکته اینجاست که طراحی فریم ها به صورتی است که نمونه مشابه آن با متریال مصنوعی مانند MDF ، PVC، رزین و … قابل اجرا نمی باشد.

برای پوشش کار روغن فرآوری شده گیاهی به کار رفته است که ضمن حفظ بافت طبیعی چوب خاصیت ضد آب نیز دارد، و این نکته دوام کار برای استفاده در سرویس بهداشتی و محیط مرطوب را تضمین می کند.

انواع آینه های کاما

آینه های کاما در انواع مختلفی ساخته و عرضه می شوند. نمونه ای از آن ها آینه لونا می باشد که با فریم پرطرفدار و کلاسیک گرد در سایزبندی متفاوتی ارائه می شود. آینه هوگه که دارای فرم مثلثی دفرمه بوده و به صورت ترکیبی در جهات مختلف قابل نصب است.

آینه ریرا که قدی بوده و مناسب نصب بر روی دیوار نیز می باشد. مدل پاچیرا پایه دار بوده و قابلیت ست شدن با طیف گسترده ای از مبلمان مدرن و کلاسیک را دارد. جنس تمامی آینه ها از چوب راش درجه یک وارداتی که با رنگ پلی اورتان پوشیده شده است که سبب عدم جذب رطوبت و دوام بالای آن می شود.

شلف

استفاده از ویترین به مرور در طراحی مدرن کمرنگ می شود و طراحان عموما برای دیوار فضاهای داخلی از ترکیب شلف، تابلو، ساعت و … استفاده می کنند. شلف های دیواری کاما در سایزها و فرم های مختلف عرضه می شود.

محصولات و لوازم چوبی - شلف
محصولات و لوازم چوبی - شلف

این شلف ها به دلیل تنوع در ابعاد و مدولار بودن دست طراح را برای دیزاین متفاوت باز می گذارد، آنچنان که می تواند به تنوع بی نهایتی از پترن ها دست پیدا کند. شلف دیواری ضمن ایجاد ترکیب چشم نواز و منحصربه فرد بر روی دیوار کاربردهایی هم دارد همچون محل نگهداری گلدان، مجسمه، ظروف تزئینی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *