چیبو یکی از بزرگترین شرکت های کالاهای مصرفی و خرده فروشی در آلمان است که توسط ماکس هرز در سال ۱۹۴۹ تاسیس شده است. چیبو از دو کلمه ی tchiling (نام محل) و Bohne (دانه) گرفته شده است.

محصولات چیبو دارای استاندارد TCM هستند که تضمینی برای تولید با بالاترین کیفیت می باشد.

چیبو دارای جوایز متعددی از جمله اخلاق تجاری، جایزه محیط زیست برای تدارکات، جایزه CSR از دولت فدرال و اتحادیه اروپا است. همچنین به عنوان پایدارترین شرکت بزرگ در آلمان در سال ۲۰۱۶ شناخته شد. بیش از ۶۵ سال است که به تازگی و کیفیت در بازار قهوه شناخته می شود.

این برند همواره خود را متعهد و پایبند به حفاظت محیط زیست می داند بنابراین در سال ۲۰۱۴ به عنوان سومین خرده فروش پنبه ارگانیک معرفی شد. لوگوی آبی رنگ این برند علاوه بر نماد تجاری این کمپانی بیانگر ضمانت اصل بودن محصولات چیبو است.

برند چیبو در ساری در سال 1394 در یک فروشگاه نسبتا بزرگ آغاز به کار کرد. چیبو، رفته رفته طرفدارهای خودش رو پیدا کرد به طوری که در کمتر از 3 سال تبدیل به یک فروشگاه بزرگتر گردید و بخش های متنوع هم سو با خواسته مشتریان به آن افزوده شد و توانسته تا امروز با وجود همه ی پستی و بلند هایی که پشت سر گذاشته، همراه شما عزیزان باشد. فروشگاه اینترنتی چیبو کالا از سال 1399 فعالیت خود را آغاز کرده است.